Wyniki
Opis kategorii
Odmiany Lilaka pospolitego, są najczęściej spotykanymi ze wszystkich lilaków w Polskich ogrodach. Rośliny te są krzewami osiągającymi od 2 do 6 m wysokości, które uwielbiamy za ich obfite wiosenne kwitnienie.

Kwiaty tej grupy są zebrane w duże pachnące wiechy stanowiące główny walor dekoracyjny dla tego krzewu. Kolorystyka kwiatów ogranicza się do pastelowych odcieni fioletu, różu i bieli.

Aby kwiaty były pięknie i pachnące należy sadzi rośliny na stanowisku słonecznym, najlepiej na żyznej, ciężkiej gliniastej glebie.

Fakt, że krzewy lubią ciężką glebę nie oznacza, że lubią nadmiar wody, wręcz przeciwnie należy przed posadzeniem rośliny wykonać dobry drenaż, gdyż lilaki pospolite nie lubi stagnującej wody.

Rośliny, te są mało wymagające, a naszej uwagi wymagają jedynie wiosną, ponieważ dają często silne odrosty korzeniowe, które trzeba wycinać razem z przekwitłymi kwiatostanami.

Bzy lilaki z tej grupy to, zdrowe odmiany, dobrze rosnące i obficie kwitnące w Polskich ogrodach, cieszące się niesłabnącą popularnością już od wielu lat.

Najpopularniejsze z nich to: 'President Lincoln' o fioletowych kwiatach, biała 'Madame Lemoine' czy dwukolorowa 'Sensation'.



Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: