Wyniki
Opis kategorii
Tym, co wyróżnia hortensje dębolistne od innych hortensji, są niezwykłe liście, które przypominają bardziej liście dębu niż gatunku, do którego należy. Jako jedyne wśród wszystkich hortensji intensywnie przebarwiają się jesienią na bordowe i purpurowe kolory.

Hortensje dębolistne pod względem wymagań siedliskowych nie różnią się już od innych hortensji i lubią wilgotną, kwaśną i żyzną glebę. Wymagają stanowiska w półcieniu, bo przy zbyt dużej operacji promieni słonecznych ich cenne liście mogą ulec poparzeniu. Rośliny wymagają oschłoniętych zacisznych miejsc i ochrony zimowej, mrozy bowiem często uszkadzają im pąki kwiatowe.

Kwiaty mają białe, ich kształt zależy od odmiany. Mogą być pełne i okrągłe (odmiana 'Harmony') dając niezwykły efekt, stożkowate ('Snow Queen') lub pojedyncze, lecz duże ('Snowfalke').

Hortensja dębolistna osiąga maksymalnie 3 m wysokości i szerokości, więc zmieści się w większości ogrodów, gdzie będzie się dobrze prezentowała np. przy wschodniej czy północnej ścianie budynku.

Roślina kwitnie na zeszłorocznych pędach, dlatego obcinamy wiosną jedynie te pędy, na których pozostały zaschnięte zeszłoroczne kwiaty. Tak wykonany zabieg gwarantuje, że przypadkiem nie pozbędziemy się tegorocznych kwiatów.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: